Seuran tukemat koulu- ja estevalmennukset

Seuran tukema ensimmäinen kouluvalmennus on sovittu! Toinen luvassa syksyllä. Avoin WaHun jäsenille. Laura Porthan tulossa siis valmentamaan sunnuntaina 3.6. Hinnaksi jää per ratsastaja 30 euroa. Tehdään tason mukaan 3-4 ratsukon ryhmät, kun ilmoittautumiset on kerätty. Laita ilmoittautuminen Lauralle viestillä p.044-5859234 ja heppatoive jos lainaat tallin hevosta. Ilmoittautuminen on sitova ja maksut kerätään toukokuun puolivälissä seuran tilille.

Seuran tukemaa estevalmennusta on tarjolla to 12.7 ja to 9.8. Avoin WaHun jäsenille. Valmentajana Maija Yli-Huhtala. Hinnaksi jää per ratsastaja 30 euroa. Teemme kolmen ratsukon ryhmät, kun ilmoittautumiset on kerätty. Ilmoita Lauralle p.044-5859234 mitkä päivät tulet ja heppatoive jos lainaat tallin hevosta. Ilmoittautuminen on sitova ja maksut kerätään kesäkuun lopulla seuran tilille.